Starostlivosť o pokožku v zime

Napriek tom, že pokožka si vyžaduje starostlivosť počas celého roka, tak počas zimy by sme jej starostlivosti mali jednoznačne venovať viac času. Hovoríme tak najmä o výbere správnej telovej kozmetiky, ktorá v suchom a zimnom období zabezpečí pokožke tú správnu hydratáciu a živiny.

Starostlivosť o pokožku je komplexná záležitosť a vyžaduje si pozornosť z viacerých aspektov. Hovoríme tak o správnom použití telovej kozmetiky, doplnkov výživy a stravy. Tieto aspekty sú dôležité najmä v zimnom období, kedy sa ľudská pokožka stretáva nie len so zimou, ale aj s nedostatkom slnečného žiarenia, ktoré pozitívne vplýva nie len na zdravie pokožky ale celkovo na ľudskú imunitu.

Vyberte si vhodný sprchový gél

V zimnom období by ste sa jednoznačne mali vyhýbať sprchovým gélom, ktoré vysušujú pokožku. Vhodné môžu byť napríklad krémové sprchové gély, ktoré pokožku vyživujú a doprajú im vhodnú hydratáciu. Často sa využívajú mydlá s bambuckým maslom alebo rôznymi olejmi. Obľúbené sú aj sprchové gély a mydlá, ktoré sú bez farbív, pridaných vôní a parabénov a tak sú šetrné nielen voči pokožke ale aj voči prírode a prostrediu.

tesori1

Používajte pleťové a telové krémy

Po tom ako sa osprchujete, by vaša rutina v kúpeľni nemala končiť. Vaša pokožka je vystavená zime, vetru a snehu a jednoznačne nemôže ostať bez opatery! Utrite sa bavlneným uterákom do sucha a siahnite po výživnom telovom mlieku. Dnes hovoríme už o veľmi širokej škále rôznych krémov, balzamov a masiel, ktoré sú vhodné pre každý druh pokožky. V zime sú obľúbené najmä tie, ktoré obsahujú bambucké maslo, avokádový alebo kokosový olej. 

Ktorá časť tela je najčastejšie vystavená zime? Jednoznačne tvár! Siahnite tak po mastnejšom pleťovom kréme s hutnejšou konzistenciou. Skvelou voľbou sú aj veľmi populárne pleťové a telové oleje, ktoré pleť toľko nezaťažia, ale dodajú potrebnú výživu. Medzi krémami je obľúbený napríklad výživný norkový alebo mandľový pleťový krém.

krem2

Hydratujte aj ruky a pery

Počas zimy si vyžadujú hydratáciu aj tie časti tela, ktoré si bežne nevyžadujú starostlivosť. Hovoríme tak o rukách a perách, ktoré sú azda najviac vystavené zime. Jednoznačne by tak vo vašej kabelke nemal chýbať krém na ruky a balzam na pery. Na trhu sú dostupné rôzne druhy a vône a tak sa tieto doplnky vo vašej kabelke stanú nie len praktickými ale aj obľúbenými. Rovnako hovoríme aj o mužoch, keďže tento typ starostlivosti o pleť je aj u nich potrebný.

krem3

Tip: Raz týždenne tiež vyskúšajte domácu medovú masku na pery. Naneste trochu tekutého medu na zubnú kefku a ľahkými krúživými pohybmi pery masírujte. Med nechajte chvíľu pôsobiť a následne ho zmyte alebo jednoducho zlížte!

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie